Veslování pro veřejnost

Skupinové veslování na trenažerech Concept2 podle hudby – „veslařský spinning“

Chcete se naučit veslovat i v pozdějším věku?

Děti se začínají učit veslovat mezi jedenáctým a třináctým rokem věku. Ale nikdy není pozdě s tímto překrásným sportem začít. Nejdříve je možné začít na veslařském trenažéru a po vstřebání základu veslařského pohybu lze pokračovat i s veslováním na vodě.

Veslování je sport, který vám vyčistí hlavu od každodenních starostí, a zároveň procvičí a posílí záda, nohy i ruce. Je to výborný sport na všeobecný rozvoj. I když si většina neveslařů myslí, že veslování posiluje zejména ruce, není to mu tak. Veslování se provádí zejména zády a nohama, rukama jen minoritně. Nohy pohánějí loď posunem na pojízdném vozítku a zády a rukama se veslařské tempo jen dokončuje.

Pokud si to chcete vyzkoušet, budete vítáni.

Veslařský oddíl TJ Jiskry Třeboň pořádá kurzy veslování pro veřejnost, nyní zejména na veslařském trenažéru pod vedením zkušených a kvalifikovaných trenérů. Ti vás naučí správnému veslařskému pohybu.

Veslování na trenažéru bude probíhat standardně, jako běžný veslařský trénink, nebo jako veslování při hudbě veslařský „spinning“. Každý kurz se koná při účasti minimálně 2 účastníků. Max. počet účastníků jedné lekce na trenažéru je 7. Bude probíhat v pozdějších večerních hodinách – cca od 18:30 hod. a při zájmu je možno ho uskutečnit i v ranních či dopoledních hodinách.

Trvání každé lekce je 60 nebo 90 minut. Lekce se skládá z rozcvičení, rozveslování, daného tréninku na trenažéru, vyveslování a závěrečného protažení.

Vesluje se na profesionálních trenažérech Concept 2. Jedná se o trenažéry na kterých se jezdí všechny mistrovské závody, včetně Mistrovství ČR i Mistrovství světa.

První lekce je zdarma
Jednorázový vstup – 120,- Kč/ 60minutová lekce nebo 200,- Kč/ 90 minutová lekce

Pernamentka na 10 vstupů (60 minutová lekce) – 1100,- Kč

Pernamentka na 20 vstupů (60 minutová lekce) – 2200,- Kč


Pro zájemce i o veslování na vodě je možno po trenažérových lekcích přejít na veslování na vodě. Před veslováním na vodě je třeba zvládnout základní techniku na trenažéru.


Stálí účastníci tréninku se  mohou stát členy Třeboňského klubu halového veslování.  Z toho pak budou plynout slevy, výhody a bonusy.
V letních měsících je plánováno pro stálé účastníky veslování pro veřejnost letní veslařské soustředění.

Vše je o domluvě s trenéry.

Pokud máte zájem, napište na mail tklimatreb@gmail.com, nebo zavolejte na číslo +420 724 340 678.